Monday, May 10, 2010

Charlie Chaplin عکس هایی منتشر نشده از چارلی چاپلینCharlie Chaplin عکس هایی منتشر نشده از چارلی چاپلین


Charlie Chaplin عکس هایی منتشر نشده از چارلی چاپلین

Mashhad Tourism گردشگری مشهدعکس هایی منتشر نشده از چارلی چاپلین !


اخیرا مجله لایف با اقدامی جالب پس از گذشت 120 سال از تولد چارلی چاپلین، سلطان سینمای کمدی جهان عکس هایی از وی را منتشر کرد که بعضا تا پیش از این در هیچ کجا به نمایش درنیامده بودند که امیدوارم برای شما دوستان هم جالب و ارزنده باشه ...


; |www.PersiaFun.ir

چارلی چاپلین، كمدین افسانه‌ای سینمای صامت

Best Regard

Mohsen Moossavi محسن موسوی زاده

Mashhad Tourism گردشگری مشهد


; |www.PersiaFun.ir
چارلی چاپلین و آلبرت انیشتین که در یکی از شاهکارهای برتر با هم دیدار کردند (1931)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و آل جولسن خواننده مشهور جاز (1947)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و دخترش ژوزفین در صحنه ای از "کنتس از هنگ کنگ" (1967)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین با آنا پاولووا معروف ترین هنرمند بالت روسیه (1925)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و خانواده اش در شربورگ داخل کشتی اختصاصی ملکه الیزابت (1952)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین در جمع تنی چند از دوستان و هنرمندان سینمای هالیوود (1919)چاپلین و ازدواج چهارمش با اونا اونیل، نمایشنامه نویس معروف (۱۹۴۳)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و ملاقات با ماهاتما گاندی رهبر هند در لندن (1931)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین با همسرش اونا اونیل و دو تن از دخترانش، جرالدین (سوار بر اسب) و جین در نزدیکی دریاچه ای در ایرلند (1965)


; |www..PersiaFun.ir
چاپلین و حضور سوفیالورن در جشن تولدش (1966)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین به همراه ولز، داستان نویس و چند تن از دوستانش (1925)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و پائولتا گادارد، سومین همسرش و همبازی او در فیلم عصر جدید (1936)


; |www..PersiaFun.ir
چاپلین بهمراه نانسی آستور، امی جانسون و جورج برنارد شاو (1931)
نانسی آستور، اولین بانویی بود که به عنوان عضو پارلمان بریتانیا در مجلس عوام انتخاب شد. امی جانسون، مشهورترین خلبان زن بود که با پروازی با سرعت 671 مایل در ساعت رکورد جدیدی را در سال 1948برای یک دوره ی ده ساله برجا گذاشت و جرج برنارد شاو، هم یکی از ادیبان و طنزپردازان بریتانیایی بود.

Best Regard

Mohsen Moossavi محسن موسوی زاده

Mashhad Tourism گردشگری مشهد


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و سوفیالورن در یک صحنه از "کنتس از هنگ کنگ" (1966)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و وینستون چرچیل همراه با خانواده در منزل چرچیل در کنت (1931)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و مارلون براندو بازیگر مشهور و محبوب فیلم پدرخوانده، در حین آمادگی برای فیلمبرداری در فیلم "کنتس از هنگ کنگ" (1966)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و کلر بلوم در سکانسی از فیلم "Limelight" در سال (1952)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و مارتا رایا در سکانسی از فیلم "موسیو وردوکس" (1947)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و پائولتا گادارد، همسر سوم چارلی در هنگام سکانس طنز درخشان "فناوری و پیشرفت" (1936)


; |www.PersiaFun.ir
چاپلین و ادنا پورویانس در صحنه ای از "Carmen" در سال (1915)


Best Regard

Mohsen Moossavi محسن موسوی زاده

Mashhad Tourism گردشگری مشهد


چاپلین در فیلم "دیکتاتور بزرگ" (1940)

گروه اینترنتی پرشین استار |www.PersiaFun.ir

نگاهی به زندگی چارلی چاپلین (۱۹۷۷-۱۸۸۹)

; |www.PersiaFun.ir

چارلز اسپنسر چاپلین، كمدین افسانه‌ای سینما، شانزدهم آوریل ۱8۸۹ در لندن و در خانواده‌ای تئاتری به دنیا آمد. او بازیگری، كارگردانی، تهیه‌كنندگی، فیلمانه‌نویسی و حتی آهنگسازی فیلم‌هایش را شخصاً انجام می‌داد. زندگی حرفه‌ای او از كودكی در صحنه‌ی تئاترهای لندن تا زمان مرگش بیش از ۷۰ سال ادامه داشت. دوران كودكی او در فقر و تنهایی سپری شد چون كه در دو سالگی پدر و مادرش از هم جدا شدند و پدرش كه به سختی او را به یاد می‌آورد چند سال بعد مرد. مادرش كه بازیگری پركار بود، مبتلا به نوعی بیماری حنجره شد و چاره‌ای نداشت جز این كه كار تئاتر را رها كند.

اما قبل از آن، پسر ۵ ساله‌اش چارلی شانس بازی در نمایش را كنار او داشت كه با خواندن آهنگ معروفی مورد تشویق زیادی قرار گرفت. مادر او خیاطی را در پیش گرفت تا مخارج زندگی چارلی و پسر دیگرش سیدنی را تأمین كند. در سال ۱۹۰۰ چارلی در یازده سالگی همراه برادرش در نمایش پانتومیمی بنام "سیندرلا" بازی كرد و از آن موقع تصمیم گرفته بود كه بازیگری را حرفه‌ای دنبال كند.
سیدنی چاپلین چند سال بعد برای پیوستن به نیروی دریایی آنها را ترك كرد. چارلی با مادرش كه دچار بیماری روحی شدیدی شده بود در منطقه فقیرنشین لندن به وسیله درآمد اندك برادرش زندگی می‌كرد و برای مراقبت از مادرش درس را رها كرد چون نمی‌خواست كسی به بیماری روانی او پی ببرد ولی وقتی اطرافیان متوجه وضعیت وخیم او شدند، او را در بیمارستان بستری كردند كه تا سی سال دیگر با همان شرایط به زندگی ادامه داد. چاپلین در هفده سالگی به عنوان دلقك به گروه طنز "فرد كارنو" (Fred Karno) پیوست و ستاره نمایش های آن شد. او و گروه كارنو برای اولین تور آمریكا در سال ۱۹۱۰ پا به آن كشور گذاشتند و در شهرهای مختلف نمایش اجرا كردند.

; |www.PersiaFun.ir

در این گروه، "استنلی جفرسون" (Stanly Jefferson) كه بعدها با نام "استن لورل" معروف شد با چاپلین هم بازی بود. "استن لورل" به انگلستان برگشت اما چاپلین كه شیفته‌ی آمریكا، پیشرفت سریع و محیط شادش شده بود در آن كشور ماند. سه سال بعد كارگردان جوانی به اسم "مك سنات" (Mack Sennat) بازی چاپلین را دید و به او پیشنهاد كرد با استودیوی فیلمسازی‌اش "كی استون" همكاری كند. چاپلین برخلاف میلی باطنی و ابتدا بیش تر به خاطر حقوقش قبول كرد و به این ترتیب وارد هالیوود شد. مسیر حرفه‌ای او از ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۷ در استودیوهای مختلف "كی استون" شروع شد، جایی كه خیلی زود هنر و صنعت فیلمسازی را فرا گرفت. چارلی چاپلین در اولین فیلم هایش كه توجه چندانی را جلب نكرد مثل همه بازیگرها، ظاهری معمولی داشت تا اینكه خیلی اتفاقی تركیبی از شلوارهای گشاد و كفشهای بزرگ، كت تنگ و كلاه لبه‌دار را امتحان كرد كه به نظرش عالی رسید و تبدیل به همان شخصیت دوست داشتنی شد كه همه می‌شناسند و با آن به اوج شهرت رسید.

اولین سال فعالیتش برای "سنات" فیلم‌های كوتاه زیادی ساخت كه بسیار موفق بودند. تصویری كه امروز از چاپلین از یادها مانده، محصول همین دوره است. در سال ۱۹۱۶ او قراردادی با شركت فیلمسازی Mutual بست تا دوازده فیلم كوتاه كمدی بسازد و تمام آنها را در طول یك دوره هجده ماهه تهیه كرد. چاپلین بعدها گفت كه زمان فعالیتش در این شركت شادترین دوره كاری‌اش بوده و تجربیات زیادی هم كسب كرده است. به دنبال آن استودیوی اختصاصی و كمپانی تولید فیلم خودش را در هالیوود سال ۱۹۱۸ راه‌اندازی كرد و این باعث شد تا حد زیادی كنترل مالی و هنری محصولاتش را شخصاً به عهده بگیرد. با استفاده از همین استقلال كه به تدریج بیش تر می‌شد، زیباترین صحنه‌ها را خلق كرد كه خارج از محدودهٔ زمان همیشه تأثیر گذارند و پیامی كه پشت ظاهر سرگرم كننده آنها نهفته است انگار در هیچ برهه‌ای از تاریخ كهنه نمی‌شود.

; |www.PersiaFun.ir

در سال ۱۹۱۵ او "ولگرد" افسانه‌ای‌اش را خلق كرد، اولین كمدی تلخ و شیرین او با پایانی باز كه در آن قهرمان خانه به دوش قصه، تنها و ناكام در عشق به شیوهٔ مخصوص خودش قدم می‌زند. چنین شخصیتی با ویژگی‌های ظاهری و خصوصیات اخلاقی ویژه‌اش به نوعی در فیلم های بعدی چاپلین هم حضور دارد. آوراگی و دربدری كه چاپلین هنگام كودكی تجربه كرده بود مایه اصلی فیلم های اجتماعی تند وتیز او را تشكیل می‌داد. او در سن كم علاوه بر این كه زندگی در نوانخانه‌ها را تجربه كرده بود، بارها مجبور شد كنار خیابان بخوابد و در آشغالها دنبال غذا بگردد. شاید به خاطر همین تجربه‌های تلخ شخصی است كه بازی او در این قالب تا این حد باورپذیر است. در سال ۱۹۱۹ چاپلین همراه با همكارانش مثل "مری پیكفورد" (Mary Pickford)، "داگلاس فیربنكز" (Douglas Fairbanks) و "دی گریفیت" (D.Griffith)، اتحادیه هنرمندان را بنیانگذاری كرد كه تا اوایل دهه پنجاه رئیس آن بود.

این اتحادیه با این هدف تشكیل شد تا از افزایش قدرت سرمایه‌گذاران در توسعه استودیوهای هالیوود جلوگیری شود. این حركت، آزادی چاپلین و فیلمسازان همفكر او را تثبیت می‌كرد. در آن دوران چاپلین دیگر ستاره بین‌المللی بود كه فیلم هایش مثل "مهاجر"، (۱۹۱۷)، "كودك" (۱۹۲۱) و "روز دستمزد" (۱۹۲۲) موفقیت‌های تجاری شگرفی كسب كرده بودند. چاپلین درباره فیلم مهاجر گفت "هیچ كدام از دیگر فیلم هایی كه ساخته‌ام به اندازهٔ این یكی خودم را متأثر نكرده است". "مهاجر" كمدی فوق‌العاده‌ای است كه احتمالاً بیشتر با صحنه‌ای از آن در یادها مانده است كه در آن مهاجران به مجسمه آزادی خیره می‌شوند. از آن موقع تاكنون این صحنه بارها در فیلمهای مختلف تقلید شده است. یكی از این نمونه‌ها در فیلم "پدرخوانده ۲" (۱۹۷۲) ساختهٔ فرانسیس فورد كاپولا وجود دارد. هنر چاپلین هیچ جا بهتر و واضح‌تر از این صحنه مشخص نمی‌شود.

; |www.PersiaFun.ir

اولین كمدی بلند چاپلین و شاهكار او "كودك" بود؛ فیلمی به یاد ماندنی كه در آن ولگردی، بچه گمشده‌ای را پیدا می‌كند و می‌خواهد او را بزرگ كند. واضح است که فیلم كودك از داغدیدگی خود چاپلین هم سرچشمه می‌گرفت چون اولین پسر او چند روز بعد از تولد و چند هفته قبل از شروع ساخت این فیلم مرده بود و شاید این موضوع روی تلخی فضای فیلم نادانسته تأثیر گذاشت ولی كمبود عواطف و نگرانی‌های اجتماعی را استادانه به تصویر می‌كشد. در این اپیزود، چاپلین ولگردی است كه از بچهٔ بی‌خانمانی، با بازی حیرت ‌انگیز بازیگر چهارساله "جكی كوگان" (Jakie Coogan) مراقبت می‌كند.
در یكی از بهترین صحنه‌های ساختهٔ چاپلین و شاید حتی تمام دوران فیلم صامت، چارلی در تعقیب ماشینی كه بچه را به پرورشگاه می‌برد، با تمام قدرت روی سقف خانه می‌دود و نمی‌خواهد از او جدا شود. پشت طنز سیاه این صحنه، احساسی لطیف پنهان است.

در آن سال ها، كودكان مهاجر و آواره حاصل از جنگ جهانی اول در خاطره همه مردم بودند. همین طور كسانی كه برای عزیزان از دست داده خود در جنگ داغدار بودند و یا به هر شكلی جنگ سرنوشتشان را وارد مسیر تازه‌ای كرده بود از فیلم "كودك" بسیار استقبال كردند. زندگی افرادی مثل چاپلین، امروزه به وسیله دانشمندان علوم اجتماعی مطالعه می‌شود. آن ها دریافته‌اند كودكانی كه در معرض بی‌خانمانی و به تبع آن، تنش‌های اجتماعی قرار می‌گیرند همگی به سرنوشت واحدی دچار نمی‌شوند. در حالی كه بعضی از آنها در آینده قشر آسیب‌پذیر جامعه را تشكیل می‌دهند، برخی دیگر از این بچه‌ها مثل چاپلین زیرك و مبتكر می‌شوند.

; |www.PersiaFun.ir

چارلی چاپلین با این كه در كار حرفه‌ای خود روز به روز موفق‌تر می‌شد ولی زندگی خانوادگی‌اش دستخوش ناملایمات بود. دو ازدواج نخست او به جدایی ختم شد اولین بار با بازیگری بنام "میلدرد هریس" (Mildred Harris) و بار دوم با بازیگر دیگری، "لیتا گری" (Lita Grey) ازدواج كرد. بعد از مدتی با "پائولتا گادارد" (Paulette Goddard) كه در فیلم "عصر جدید" بازی می‌كند ازدواج كرد كه بعد از آن كه هر دو به موفقیت و شهرت بیشتری رسیدند از هم جدا شدند. چهارمین ازدواجش در سال ۱۹۴۳ با "اونا اونیل" (Oona Oneil) دختر نمایشنامه نویس معروف "ایگن اونیل" با ثبات‌ترین بود كه تا زمان مرگش ادامه پیدا كرد.. "اونا اونیل" بعد از مدتی هنرپیشگی را رها كرد و شاید همین، باعث دوام ازدواج آنها شد چون چاپلین برخلاف ازدواج های گذشته‌اش این بار همسرش را رقیب خودش نمی‌دید. چارلی چاپلین و اونا اونیل هشت فرزند داشتند. یكی از آنها "جرالدین چاپلین" است كه حرفه والدینش را در پیش گرفت و مهم‌ترین نقشی كه ایفا كرده در فیلم "دكتر ژیواگو" (۱۹۶۵) ساخته "دیوید لین" (David Lean) در نقش تانیا است.

; |www.PersiaFun.ir
تندیسی هنرمندانه از چارلی چاپلین که توسط "Madame Tussauds" به اتمام رسید
و در موزه واکس هالیوود در ایالت کالیفرنیا بنمایش گذاشته شد (29 ژولای 2009)

گروه اینترنتی پرشین استار |www.PersiaFun.ir

Charlie Chaplin MEGA PACK
پکیج بزرگ برترین آثار چارلی چاپلین

سر چارلز اسپنسر چاپلین (۱۶ آوریل ۱۸۸۹ - ۲۵ دسامبر ۱۹۷۷) یکی از مشهورترین بازیگران تاریخ سینماست،همچنین او کارگردانی چیره دست و از موسیقی دانان برجستهٔ تاریخ هالیوود بوده که برندهٔ جایزه اسکار نیز می باشد.اکثر فیلم‌های وی کمدی و صامت هستند.آثاری که وی خلق نموده و یا در آنها ایفای نقش کرده است همیشه الگوی سایر فیلمسازان و بازیگران بوده،این مجموعه با گردآوری برترین آثار این هنرمند فقید در قالب بیش از 415 دقیقه فیلم در قالب DVD به مجموعه ای تحسین برانگیز نزد علاقمندان سینما تبدیل شده است.

عناوین و توضیحات این آثار بشرح ذیل می باشد:

A Dog's Life
زندگی سگی
چارلی ولگرد که نمی‌تواند کاری به‌دست بیاورد، سگی را که مثل خودش مظلوم و از همه جا رانده است به همراهی می‌پذیرد. آن دو در کاباره‌ای با دختر خواننده‌ای آشنا می‌شوند که در کارش موفق نیست. سپس طی تعقیب و گریزی چارلی کیف پولی را که دو خلافکار در خرابه‌ای مخفی کرده اند پیدا کرده و پس از حادثه‌هائی زندگی خوشی را با دختر خواننده و سگ آغاز می‌کنند...

The Great Dictator
دیکتاتور بزرگ
نخستین فیلم کاملا ناطق چاپلین بود که در اوضاع نابسامان جهانی در دهه چهل، اثری ضد نازی بود. این فیلم در مورد دیکتاتوری اروپایی و در واقع تاریخچه زندگی آدنوید هینکل، دیکتاتور کشور خیالی تامانیا است که دنیا را درگیر جنگ می‌کند.این فیلم از نظر تجاری محبوبیت فراوانی پیدا کرد و چاپلین را هم‌چنان به عنوان یک ستاره در اوج نگاه داشت.این فیلم موفق ترین فیلم تجاری چارلی چاپلین بود.

Best Regard

Mohsen Moossavi محسن موسوی زاده

Mashhad Tourism گردشگری مشهد


The Adventurer
ماجراجو
در حال فرار از دست ماموران زندان که در حال تعقیب چارلی هستند به ناگاه او با صحنه غرق شدن دختری در رودخانه روبرو شده و پس از نجات او بسیار مورد تقدیر خانواده دختر قرار می گیرد اما خواستگار بدجنس دختر سعی در تحویل او به پلیس دارد ...

The Bank
بانک
داستان کمدی چارلی بعنوان سرایدار یک بانک و تلاش او در از میدان بدر بردن رقیب کاری و عشقش به یکی از صندوقدارها تا جدال با سارقین بانک در این فیلم گنجانده شده است.

A Woman Of Paris
زن پاریسی
محصول سال 1923به کارگردانی چارلی چاپلین درام عشقی ماهرانه ای از ماجراهای یک دختر جوان برای شروع زندگی مشترک با مردی است که به او عشق می ورزد اما مشکلات سد راه این دو می گردند این فیلم کنایه های ظریفی را در خود دارد. در این فیلم چاپلین تنها در صحنه کوتاهی در نقش یک باربر ظاهر شد.

A Jitney Elopment
فرار با اتومبیل کرایه ای
ادنا معشوقه چارلی، توسط پدرش به پذیرفتن درخواست ازدواج با یک کنت متمول و سرشناس که غیابا از او خواستگاری کرده تن در نمیدهد و چارلی را بجای کنت به پدر معرفی می کند. وبا هم از خانه پدر ادنا می گریزند...

The Champion
قهرمان
با پیدا کردن یک نعل اسب در خیابان چارلی احساس می کند که بخت به او روی آورده و تصمیم به شرکت در مسابقه بکس و رقابت با قهرمانان می افتد که حرکات فرز و زیرکی اش او را به مقام اول می رساند ...

The Fireman
آتش نشان
مردی از رییس آتشنشانان می خواهد تا اجازه دهد منزلش در آتش بسوزد تا او بتواند از بیمه خسارت دریافت کند درعوض او نیز می تواند با دخترش ازدواج کند اما چارلی به دام عشق دختر افتاده و ماجراهایی را پشت سر می گذارد...

His New Job
شغل جدید او
بعد از اخراج یکی از بازیگران فیلم ، چارلی که پادوی صحنه است فرصتی میابد تا در یک نقش فرعی ایفای نقش کند اما حضور او تنها با خرابی و برهم زدن صحنه و شکایت بازیگران دیگر همراه است...

The Immigrant
مهاجر
داستان مهاجرت چاپلین به آمریکا به امید زندگی بهتر با صحنه هایی از مسافرت با کشتی و دریازدگی مسافران همراه است در راه به دختری که با آنها همسفر است دل می بنندد ولی در ادامه او را گم میند تا اینکه ایندو باز در آمریکا همدیگر را میابند...

Best Regard

Mohsen Moossavi محسن موسوی زاده

Mashhad Tourism گردشگری مشهد


Modern Times
عصر جدید
چارلی چاپلین کارگر کارخانه است. شغل او آنقدر تکراری و کسالت بار است که دیوانه می شود و پس از درست کردن دردسرهای زیاد او را به آسایشگاه می فرستند. وقتی از آسایشگاه مرخص می شود اتفاقی در تظاهراتی دستگیر می شود و به عنوان رهبر کمونسیت ها زندانی می شود. دردسر در زندان نیز او را رها نمی کند و درگیر ماجرای فرار عده ای از زندانیان می شود. از زندان که آزاد می شود با دختری بی خانمان آشنا می شود. ان دو در آرزوی داشتن خانه ای کوچک و زندگی ای شاد در کنار یکدیگر تلاش می کنند، اما چارلی دست و پا چلفتی تر از این است که بتواند شغلی ثابت به دست آورد...

A Night Out
شبی در بیرون
پس از گذراندن ساعاتی در یک میخانه و زیاده روی در مصرف مشروبات چارلی و دوستش بن از یک هتل ممتاز سردر می آورند. پس از ایجاد دردسرهای بسیار برای خود و دیگران چارلی خود را در اتاق سر گارسن هتل می یابد...

In The Park
در پارک
یک شخص ولگرد اقدام به دزدی کیف خانمی در پارک نموده و تمام فیلم کشمکشهای بین چارلی ودزد برای باز پس گرفتن کیف را در بر می گیرد...

The Pawnshop
بنگاه رهنی
فیلمی مملو از درگیریهای بدنی مضحک همراه با حرکات آکروباتیک از فعالیت چارلی چاپلین در یک بنگاه رهنی و عشق او به دختر صاحب مغازه ماحراهای بسیار خنده داری را پیش روی بیننده قرار می دهد...

The Rink
اسکیت بازی
داستان مهیج چارلی بعنوان گارسون در یک رستوران گران قیمت است .فیل مملو از صحنه های دردگیری او با مشتریان و همکارانش می باشد. انعطاف بدنی و تبحر او در پیست اسکیت که توسط خود او و نه بدلکار به اجرا در آمده واقعا بینظیر و مثال زدنی است...

By The Sea
کنار دریا
تلاش چارلی در کنار دریا برای جلب نظر خانمها و جدال او با سایر مردان صحنه های خنده داری را ایجاد نموده است. لحظات تلاش او و مرد دیگر برای بدست آوردن کلاههای رقصان در هوا نیز بسیار جالب می باشد...
__._,_.___

Best Regard

Mohsen Moossavi محسن موسوی زاده

Mashhad Tourism گردشگری مشهد